КАФЕДРА КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА ЮРИДИЧНОГО ІНСТИТУТУ

Презентація проекту «Участь громадян: виклики та європейський досвід для України»

10 травня для учасників круглого столу «Локальна демократія: кращі європейські практики для України» відбулася презентація проекту «Участь громадян: виклики та європейський досвід для України». Проєкт реалізується за підтримки програми ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, акронім  проекту EUPART4UA. Період реалізації з 01 жовтня 2023 по 01 жовтня 2026 року.

Координаторка проектуОльга Стогова представила команду, яка працюватиме над проектом: Вікторія Панкратова – радник,Надія Горобець – дослідник,Аліна Стеблянко – викладач.

Доповідачка наголосила, що еволюція сучасної України нерозривно пов’язана з європейськими цінностями, зокрема верховенством права, законністю, демократією та рівністю. В Україні активно впроваджуються демократичні реформи, а також застосовуються різноманітні практики громадської участі, тому надзвичайно цінним є вивчення європейського досвіду щодо використання інструментів громадської участі та їх впровадження на національному рівні.

На презентації проекту прозвучали заплановані результати:

• підготовка та впровадження навчального курсу «Громадська участь: виклики та європейський досвід для України». Курс буде у відкритому доступі на платформі Examenarium Sumdu (https://examenarium.sumdu.edu.ua/), де до нього  отримають вільний доступ місцеві депутати, посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці, вчителі та всі зацікавлених осіб.

• створення веб-сторінки проекту на сайті кафедри фундаментального правознавства та конституційного права, розробка онлайн-платформи на базі соціальної мережі Facebook для спілкування всіх зацікавлених сторін з питань реалізації проекту, а також безпосереднього висвітлення всіх події, які відбудуться;

• проведення щорічної панельної дискусії «Кращі практики громадської участі: досвід ЄС для України» для наукової, професійної спільноти та громадськості для висвітлення проблем впровадження інструментів громадської участі та використання позитивного досвіду країн ЄС, налагодження взаємодії та співпраці між громадськістю та представниками органів державної влади та місцевого самоврядування;

• проведення щорічного вебінару для учнівської та студентської молоді «Досвід впровадження стандартів громадської участі в ЄС та Україні» з метою поглиблення знань про демократичні цінності, права і свободи громадян, особливості використання інструментів громадської участі у вирішенні проблем державного та місцевого значення.

• видання колективної монографії та наукових статей за тематикою проекту.

Учасники заходу були запрошені до участі у заходах, що супроводжуватимуть реалізацію проекту.