КАФЕДРА КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА ЮРИДИЧНОГО ІНСТИТУТУ

Участь у міжнародній конференції

28 лютого – 01 березня відбулася міжнародна конференція «The Law, Ethics and Policies of AI and Future Technologies», яка проходила в Талліннському технологічному університеті.

Студенти та аспіранти ННІ права підготували наукові доповіді та репрезентували їх на конференції.

Сергій ЦУКАН, аспірант кафедри ФЮКП (науковий керівник к.ю.н., доц. Вікторія ПАНКРАТОВА), підготував виступ на тему: «Принципи державного регулювання обігу криптовалют: теоретичний аспект». У доповіді було наголошено, що поява та стрімкий розвиток віртуальних активів, зокрема найпопулярніших із них – криптовалют зумовила численні виклики перед законодавчими та виконавчими органами державної влади. Сергій проаналізував досвід іноземних країн щодо регулювання зазначених активів, наголосив на важливості нормативного врегулювання правового статусу та порядку обігу віртуальних активів.

Світлана ЛЕЛЕКА, студентка І курсу  (науковий керівник к.ю.н., доц. Вікторія ПАНКРАТОВА), підготувала доповідь на тему «Застосування інструментів електронної демократії: досвід країн ЄС». Світлана визначила позитивні риси та ризики  застосування інструментів електронної демократії. Окремо зупинилась на електронних виборах та електронних петиціях, проаналізувала досвід країн ЄС щодо їх використання. Доповідачка звернулась до досвіду Естонії щодо електронного голосування та можливості його застосування в Україні.

Доповідь студентки 4 курсу Ганни ЗІНЧЕНКО (науковий керівник – доктор філософії зі спеціальності 081 “Право” Аліна СТЕБЛЯНКО) була присвячена перевагам та ризикам використання штучного інтелекту в судовій системі. Ганна на початку доповіді поставила питання до аудиторії та змоделювала власне бачення  відповідей. Питання були наступними: Чи міг би штучний інтелект виконати роботу судді краще за людину? Чи може штучний інтелект як суддя, який розглядає справу, порушити право на справедливий і неупереджений суд? Доповідь студентки викликала жваве обговорення серед учасників конференції та зумовила ряд питань до доповідачки, яка чітко виклала свою думку.

Презентація Марини ГАЙДАР (науковий керівник – доктор філософії зі спеціальності 081 “Право” Аліна СТЕБЛЯНКО) була присвячена авторському праву та штучному інтелекту, викликам, які пов’язані з даними категоріями.  Марина зупинилась на розгляді наступних питань: авторство та оригінальність роботи, яка створена за допомогою штучного інтелекту;  момент виникнення авторського права на твір, створений штучним інтелектом.  Висновок наукового дослідження  – необхідність нормативного врегулювання авторських прав на твори, створені за допомогою штучного інтелекту на міжнародному та національному рівнях.

Залишити коментар